600x120
600x120
728x90

Sneijder Sözleşmesindeki O Maddeyi Pas Geçti

Galatasaray takımının yaşamış olduğu maddi sıkıntılar takımın tamamında bir gerginlik yaratması beklenirken, özellikle Türk futbolcuların sağduyulu davranışı durumun absorbe edilmesini sağladı. Diğer yandan yabancı futbolcuların da yaşamış olduğu ödemelerdeki sıkıntıyı büyütmemesi gözlerden kaçmadı. Yabancı futbolcuların sözleşmelerinde yer alan ödemelerde gecikme yaşanırsa kulübe bu konuda ihtar çekme hakkını Sneijder kullanmadı ve kontratında yer alan fesih hakkını da hiç kullanmayı düşünmedi. Dursun Özbek döneminden bu yana Galatasaray takımında olan Sneijder’in bu dönemden günümüze kadar edindiği güven nedeni ile ayrıca kendisine verilen sözlerin her daim tutulmasından kaynaklı maddi sorunları büyütmediği söyleniyor.

Sadece Sneijder değil diğer tüm yabancı futbolcuların sözleşmelerinde yer alan ödemelerin gecikmesindeki hak arama maddesinin şimdiye kadar kullanılmaması takımın içindeki bütünlüğü ve Galatasaray yönetiminin oyuncularına olan samimi açıklamaları ve olağan yakınlığından kaynaklı olduğu düşünülüyor. Zor bir sezon geçiren Galatasaray ekibinin genel olarak öncelikli yabancı oyuncuların ödemelerini yaptığı bilinse de tüm yabancı oyuncuların sözleşmesindeki ihtar sonrasında 30 gün içinde ücret ödemesi yapılmaz ise serbest kalma maddesi devreye giriyor o da 60 günlük süreci kapsıyor.

Başkan Dursun Özbek dönemindeki yapılan ödemelerde herhangi bir sorun yaşanmamış olması şuan ki sorunun yokmuş sayılmasını sağladı. Bu sayede hiçbir yabancı futbolcu iki aylık ödeme gecikmesine rağmen takıma ihtar çekmedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

970x90
970x90
970x90

Sohbet Kutusu

970x90
 
970x90